wtorek, 5 lutego 2013

Systemy rusztowań spotykane na budowach - najbardziej popularne

Jak w każdej innej branży , tak również branża rusztowań została usystematyzowana i znormalizowana tak aby łatwo można było dobierać elementy , katalogować je i sprzedawać. Najpopularniejsze systemy na naszych budowach to :
1.Rusztowania w systemie Plettac
2.Rusztowania w systemie Layher
3.Rusztowania w systemie Rux
  W tym artykule opiszemy  pierwsze z nich - Rusztowanie Plettac . Są to bardzo ekonomiczne i niezwykle uniwersalne rusztowania ramowe które wykorzystywane są  do wszelkiego rodzaju prac rusztowaniowych. Doskonale sprawdza się ono w wielu dziedzinach i jest zaliczane  w Niemczech do stosowanych najczęściej. Dzięki tym wielu zaletom rusztowania  plettac stały się jednym z najczęściej spotykanych rusztowań również na polskich budowach.
Zalety Rusztowań wykonanych w systemie plettac:
  • Trzpienie które same się zamykają , a to umożliwia łatwość montażu
  • Możliwość zastosowania różnych długości pola i przejścia
  • Są popularne w naszym  kraju , przez co są dostępne u szerokiej rzeszy producentów
  • Charakteryzują się wysoką stabilnością
  • Posiadają zabezpieczenie podestów przed wypadnięciem
  • Szerokości ramy wynosząca 74cm umożliwia wygodę w pracach elewacyjnych
Wady tych Rusztowań :
  • Wyższa cena rusztowania w stosunku do występujących na rynku najtańszych ,  np.:  warszawskich 
 Za pomocą  systemu rusztowań plettac można szybko i z łatwością obudować przeróżne obiekty, nawet wtedy jeśli lokalne warunki wydaja się sprawiać problemy.  Do montażu i demontażu nie  potrzebujemy żadnej specjalistycznej  wiedzy a to sprawia, że w ciągu jednego dnia pracy  pracownik może orusztować od 70 do 100 m 2 powierzchni roboczej .Dzięki temu , jak i  z uwagi na łatwość składowania, transport i montaż rusztowań , można poczynić ogromne oszczędności w kosztach robocizny.
Bogato dostępne wyposażenia dodatkowego (konsole, dźwigary, przejście z pola 2,5m na 3,0m) rusztowania systemu plettac pozwala na  rozwiązanie nawet najtrudniejszych problemów jak np. orusztowanie skomplikowanych fasad budynków, balkonów, głębokich parapetów itp. a takie cechy jak szybkość, wygoda montażu, ekonomiczność, bezpieczeństwo i elastyczność czyni rusztowanie plettac jednym z najbardziej wydajnych systemów rusztowań. Możemy je stosować równie elastycznie jak rusztowania ze złączami rurowymi, a ich dodatkowe zalety to większa ekonomiczność i bezpieczeństwo techniczne które zapewniają nowoczesne rusztowania szybkiego montażu.
Mamy do wyboru dwa podstawowe wymiary pola -  2,5 m i 3,0 m.
Niebawem charakterystyka pozostałych systemów rusztowań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz